Персональний сайт вчителя математики
Комаровської Тетяни Василівни

Як розв'язувати задачі з математики?

1. Визначте, з яким типом математичної задачі у вас виникли труднощі. Це множення дробів? Рішення квадратних рівнянь? Знання області, в якій вам потрібно вдосконалити свої знання - це ключ до успішного навчання.
2. Теорія. В більшості підручників з математики є теоретична частина, в якій наводиться новий матеріал відразу перед практичними завданнями. Якщо у вас виникли проблеми з новими формулами або за методом, це те, звідки варто починати.
При необхідності шукайте допомогу. Найчастіше попросити допомоги у вчителя, батьків або математично обдарованої товариша - це кращий спосіб отримати необхідну допомогу і швидко отримати відповіді на ваші запитання.
Існує безліч сайтів і відео на youtube, де наведено безкоштовні навчальні матеріали або уроки, що стосуються базових математичних концепцій. Відвідайте подібний ресурс, щоб потренуватися або швидко знайти формулу.
3. Почніть рішення задачі. Тепер, коли ви прочитали теорію, настав час застосувати ваші знання на практиці.
Визначте тип задачі, яку вам належить вирішити. Між знаходженням синуса і косинуса кута існує велика різниця. Уважно читайте умову.
Припускайте і перевіряйте: "Хм, мені здається, що це буде ___, тоді це буде ___. Подивимося, чи це спрацює."
Використовуйте предмети і підручні засоби, щоб змоделювати проблему.
Використовуйте логічні міркування: "Якщо це одно____, тоді це дасть нам____ ... "або ж зворотну версію, "Якщо це не____, тоді це не одно____" ...
Шукайте тенденцію - як змінюється серія або послідовність від одного елемента ряду, до попереднього, а також наступного.
Зробіть процес - втілюйте його в життя, тобто проэкспериментируйте, используйя завдання з фізики або повсякденності.
Опрацюйте завдання у зворотному напрямку - зверніть процес можливого рішення і визначити, чи всі сходитися.
Класифікуйте вид завдання, процес або тенденцію до яких вона відноситься.
Що я знаю або що у мене є (поставте таке запитання:"чи Можу я знайти проміжний крок для вирішення цієї задачі в даних умовах?")
4. Крок за кроком записуйте свою роботу. Це дозволить вам відстежити або перевірити ваш хід думок і ваш процес отримання відповіді. Не намагайтеся виріш
ити всю задачу в голові, ви можете втратити нитку або заплутатися.
5. Починаючи вирішувати завдання, створюйте множинні уявлення (математичні моделі); ось кілька форм представлення: 6 Перевірте вашу роботу. Чи Не пропустили ви десятковий знак або десятковий роздільник? Випадково переплутали чисельник і знаменник? Настав час дізнатися про це!
6. Перевірте вашу роботу. Чи Не пропустили ви десятковий знак або десятковий роздільник? Випадково переплутали чисельник і знаменник? Настав час дізнатися про це!
7.Перевірте відповіді на логічність, точність і повторюваність.
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031